top of page
pantico_about.png

איך בוחרים את הדגם?

פאנטיקו 8 או 9 תווים+בס או אפילו מקס? זה מאוד תלוי בתקציב שלכם, כמובן שהפאנטיקו הכי יקר הוא הכי איכותי ומיוחד, אבל יש שוני בגדלים. אם אין לכם בעיה עם הגודל - מומלץ לרכוש את הפאנטיקו מקס או סופר (שהם גדולים יותר מהאחרים קוטר 46 ס"מ) ושאר הפאנטיקויים הם יותר קומפקטיים (קוטר 40 ס"מ) כל הדגמים מגיעים עם תיק ייעודי שמאפשר לטייל איתם לאן שתרצו.

איך בוחרים את הסולם?

את הסולם בוחרים לפי החיבור של הנפש עם הצלילים, בדר"כ לא בוחרים פאנטיקו לפי סולמות של שירים מוכרים, אלא למנעד הצלילים שאתם אוהבים, אם לא תצליחו לבחור מבין הסולמות, אנחנו ממליצים על הסולם די מינור קלטי (שהוא בעצם גם C מז'ור) והוא הבחירה הקלאסית אצלנו.

איך מייצרים את הפאנטיקו?

הפאנטיקו עובר תהליך ארוך של בחירת המתכת באופן מדוייק וקפדני. הפלדה בעובי 2 מ"מ, אשר עוברת לחצנות לצורה של קערה, הקערות עוברות חיתוך בלייזר של החלק העליון (התווים) והחלק התחתון, מרתכים את שני החלקים ואז הם מקבלים את הצורה של הפאנטיקו, שלב הבא הוא כיוון התווים בפעם ה-1, טיפול תרמי לחיזוק הפלדה ולדיוק הצליל, צביעת הפאנטיקו, ייבוש 24 שעות להתקשות סופית, כיוון 2, ניקוי שימון והוספת טבעת גומי החובקת מסביב לפאנטיקו, המתנה של יום נוסף וכיוון 3 שהוא בעצם ווידוא שהכלי מוכן לצאת לעולם ושינגנו עליו בלי סוף.

איך רוכשים פאנטיקו?

ניתן לרכוש דרך האתר בלשונית "חנות", או להתקשר אלינו ולבצע רכישה טלפונית במספר 0547472443. הכנת פאנטיקו בבחירה אישית של סולם וצבע שלא במלאי אורכת כשבועיים. ניתן לרכוש מהמלאי ולקצר את התהליך ולשלוח מיד-  בנוסף אפשר לרכוש את הפאנטיקו מהחנויות הפזורות ברחבי הארץ.

Adiel-Pantico.jpg

הסיפור שלנו

הפאנטיקו הוא כלי נגינה ממשפחת הפאנטם (פאנטם לשוניות), מהרגע הראשון שתגעו בו תרגישו עולם שלם של צלילים בכלי אחד, וכל מה שצריך זה פשוט להקיש ולתופף. השאר כבר יקרה לבד.

כל הקשה עליו יוצרת צלילים חלומיים שבאמת לא שמעתם באף מקום אחר-  בזכות כיוון מדוייק המשלב מספר תווים בלשונית אחת – מה שנקרא צלילים הרמוניים/אובר טונים בדומה לפאנטם המוכר, תוכלו לראות שבכל לשונית יש לפחות 2 חלקים. הפאנטיקו מיוצר בקפידה לפי סוגים שונים של סולמות וצבעים – גם בהתאמה אישית.

כל היופי בפאנטיקו שלנו, חוץ מהצלילים המדהימים שהוא מוציא, זה הנוחות והפשטות של הכלי. אם זה ברכבת התחתית במנהטן או על גג העולם בצ'ילה, לא צריך להתקין ולא לכוון -פשוט להוציא ולנגן.

אנחנו מייצרים את הפאנטיקו במספר דגמים - ההבדל העיקרי הוא בכמות הלשוניות בכלי ובכמות התווים המכוונים בכל לשונית. מגוון הסוגים מאפשר לבחור את הדגם המתאים לכם מבחינת גודל, צלילים ומחיר - כדי שהפאנטיקו יהיה נגיש לכולם וגם ניתן לשלם בתשלומים.

לכל פאנטיקו סולם ייחודי המאפשר נגינה קלה ואינטואיטיבית - כמעט ובלתי אפשרי לטעות בנגינה עליו, בין הסולמות הפופולארים : לידיאן, מינור, חיג'אז, פנטטוני ועוד.

הפאנטיקו מגיע עם תיק נשיאה איכותי שתוכלו לקחת אותו איתכם לכל מקום. אנחנו עושים משלוחים לכל הארץ (והעולם) ניתן לעשות הזמנה בהתאמה אישית וגם לרכוש מידית מהמלאי. מוזמנים לבוא לבקר אותנו בחנות המפעל בבאר שבע שבדרום בתיאום מראש.

 

איך מנגנים ואיך לומדים לנגן?

בגדול זה מאוד פשוט, בגלל שלכל פאנטיקו יש סולם ספציפי. קל ללמוד עליו ולא חייב לקחת שיעורים פרטיים, בשונה מגיטרה או פסנתר - לא חייב ללמוד את התיאוריה שמאחורי שהכלי ומספיק רק קצת חוש קצב ובעיקר להקיש כמו שצריך (יש גם מקלות הקשה יעודיות). פתחתו דף עם הסברים מפורטים ומדריכי נגינה במיוחד בשבילכם. לחצו על הכפור למעבר למדריכים.

היסטוריה של הפאנטיקו

מקורו של הפאנטיקו החל באיים הקריבים בתור סטיל פאן, כאשר הכינו אותם מחביות פלדה גדולות, ובעזרת ריקועים כיוונו את התווים. כלי הנגינה היו גדולים וניגנו עליהם בעיקר בעמידה - משם הכלי עבר שדרוגים ועוצב מחדש על ידי חברת PanART (שנת 2000) שהם יצרו לראשונה את - Hang Drum, ובמהלך השנים כאשר נוספו יצרנים בעולם שמכינים כלים דומים- הוא קיבל את השם פאנטם.(בלועזית נקרא Handpan) יותר מאוחר עם חלוף שנים אדם בשם "פלה ווגה" יצר את הטמבירו Tambiro, הוא עשה חיתוכים על גבי המעטפת של הבלון גז ויצר תווים. באותה שנה נולד ה-Tank drum הראשון (ע"י דניס הוולנה) שגם הוא מבלונן גז רק שהפעם החיתוכים היו בצורה שדומה לסדר התווים על גבי הפאנטם. כיום ה-Pantico הוא מותג ועיצוב שלנו - שנוצר ע"י המוזיקאי והמעצב התעשייתי עדיאל עזראי.

הבדלים בין ה-הפאנטם הקלאסי לפאנטיקו

1.ההבדל העיקרי הוא שהפאנטם עשוי בריקועים והפאנטיקו בחיתוכים- אבל שניהם מיוצרים מאותו חומר.

2.עובי המתכת - הפאנטם דק יותר ולכן גם כלי עדין יותר, את הפאנטם יש לכוון מידי שנה, את הפאנטיקו אין צורך לכוון שנית. הוא נשאר מכוון לעד - כל עוד שומרים עליו והוא לא מקבל מכות פטיש.

3.צלילים הרמוניים - כל אזור נקישה בפאנטם מכוון ל3 תווים. בפאנטיקו זה תלוי בדגם, בפאנטיקו מקס כל הלשוניות מכוונות ל3 תווים, ובדגמים האחרים הלשונית מסביב מכוונות ל2 תווים.

4.שניהם עשויים מפלדה ולכן את שניהם חייב לשמן, ההבדל הוא שאת הפאנטיקו צריך לשמן רק מבפנים, מבחוץ הוא צבוע בטכנולגיה של צביעת רכבים ולכן עמיד מפני שריטות.

למה לבחור בפאנטיקו

# קל ללמוד לנגן עליו

# צלילים הרמוניים - תווים כפולים

# כלי נגינה לכל החיים - לא יוצא מכיוון

# בחירה והתאמה אישית של הפאנטיקו

# זמינות גבוהה - אין רשימות המתנה

# יחס אישי וליווי רציף בכל שאלה

© Pantico 2019 - Steel Tongue Drum.

bottom of page